Тенденції ринку платіжних систем України

 

Національний банк України повідомив про основні тенденції розвитку платіжних систем у країні.

За підсумками діяльності банків України на ринку платіжних карт за 1 квартал 2009 року було відзначено, що загальна кількість платіжних карт, термін дії яких не закінчився, стала більшою на 44 тисячі штук. Однак кількість платіжних карт, за якими була зроблена хоча б одна операція, зменшилася на 20% — з 38 тисяч до 30. Разом з тим виросло число банкоматів і досягло 28 тисяч одиниць, а число платіжних терміналів скоротилося майже на 10 тисяч апаратів і становить у даний момент близько 107 тисяч.

Нацбанк також відзначив поточний стан Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП). На початок травня членами НСМЕП є 53 установи, з них 51 банк (включаючи Нацбанк України) і 2 небанківські установи. НСМЭП працює в режимі промислової експлуатації з 2004 року, обороти системи становлять майже 83 мільярди гривень.

Разом з тим, система електронних платежів Національного банку (СЭП) тільки у квітні обробила 25848 тисяч початкових платежів і електронних розрахункових повідомлень на суму більше 520 мільйонів гривень. Послугами СЭП у квітні скористалися 408 установи, що становить 28% від загальної кількості учасників системи.

Добавить комментарий