Огляд електронних платіжних систем

 

Інтернетом сьогодні користуються більше 12% українців. А це майже 5 млн чоловік. Тому не дивно, що в мережі з’являється усе більше й більше ресурсів, що надають платні послуги. А розрахунок за них провадиться в електронних грошах. Їхня відмінність від готівки в тім, що, вибравши товар або послугу, можна відразу за них розрахуватися, а не йти в банк і робити грошовий переказ — прямо-таки споживчий рай.

Webmoney (Вебмані)

На ринку ця ЕПС з’явилася пізніше PayCash, але сьогодні це найпопулярніша система. Скорочено ці електронні гроші називаються WМ і зберігаються вони в електронних гаманцях. Найпоширеніші — доларові (WMZ), євро (WME), рубльові (WMR) і гривневі (WMU) рахунки. Безпека системи здійснюється за допомогою використання складних електронних ключів, що міняються з кожною операцією.
ЕПС Webmoney дозволяє: здійснювати фінансові операції й оплачувати послуги (товари) у мережі; оплачувати послуги мобільних операторів; обмінювати одні електронні валюти на інші; використовувати мобільний телефон як гаманець і т.д.
Поповнювати рахунок можна за допомогою: банківського або поштового переказу, за допомогою платіжних терміналів, а також через банкомати і дилерів.

Для того щоб стати користувачем системи, необхідно заповнити анкету й пройти реєстрацію в мережі: скачати інсталяційний архів програми й запустити її на виконання; указати місце на жорсткому диску комп’ютера для зберігання файлів із секретним ключем, гаманцями й призначити пароль для запуску програми; заповнити всі необхідні поля й вибрати опцію «Створити» і т.д. Після цього процес реєстрації буде завершено.

Яндекс.Гроші

В 2002 році компанія PayCash уклала угоду з однією з найбільших пошукових систем російськомовного інтернету Яндекс про створення проекту Яндекс.Гроші. На сьогоднішній день ця система займає одне з лідируючих місць серед ЕПС і продовжує розвиватися. Для того, щоб стати користувачем Яндекс.Грошей, досить пройти просту процедуру реєстрації в кінці якої ви одержите електронний рахунок на своє ім’я.

Можливості Яндекс.Грошей більш обмежені порівняно з Вебманями. З кожної проведеної операції втримується комісія в розмірі 0,5%. При виводу грошей з мережі на банківський рахунок система втримує 3% від виведеної суми. До речі, комісії за перекази грошей стягуються у всіх платіжних системах інтернету.

В інтернет-гаманця Яндекс.Грошей є надійне парольне обмеження доступу. Всі процедури обміну коштами розроблені таким чином, щоб жоден користувач системи не зміг обдурити іншого. Всі угоди в Яндекс.Грошах підтверджуються електронними контрактами.

RBK Money (RUpay)

Ця система була створена групою українських і російських програмістів і економістів в один рік з Яндекс.Грошима. Для реєстрації в RBK Money особиста інформація клієнта не запитується — досить увести ПІБ, свою електронну адресу, указати місто й країну, а також увести пароль. Не потрібно завантажувати в комп’ютер додаткові програми (електронні гаманці); гарантована повна безпека рахунку й конфіденційність клієнта.

Інтернет.Гроші

Це наша рідна українська ЕПС для небанківської системи розрахунків, заснована на технології PayCash. Являє собою сукупність електронних гаманців, кожний з яких представляє захищену клієнтську програму, що дозволяє переводити й одержувати електронні гроші з інших гаманців, зберігати їх в інтернет-банку, виводити на банківські рахунки й інші платіжні системи.

За допомогою Інтернет.Грошей можна: оплачувати доступ в інтернет і послуги мобільних операторів; купувати товари в інтернет-магазинах, а також приймати платежі.

Безпека в Інтернет.Грошах така ж висока, як і в PayCash.
Для реєстрації в системі необхідно: скачати із сайту клієнтську програму Інтернет.Гаманець; установити її на своєму комп’ютері; поповнити рахунок у системі й вибрати тарифний пакет.

Перевага цієї технології в тім, що Інтернет.Гаманець не прив’язаний до конкретного комп’ютера й може переноситися на інші. При цьому необхідно використовувати ту копію гаманця, за допомогою якої провадилася остання операція.

Добавить комментарий