Сімка систем Інтернет-Платежів

 

Інтернет доступний все більшій кількості людей. Це веде до того, що послуги електронних платіжних систем стають більш потрібними та популярними.

Електронні платіжні системи — це системи електронних грошей. Що ж залучає користувачів у ці системи? Виявилося, що це зручність, простота й блискавична швидкість проведення платежів, а також банальна людська лінь-матінка, що живе всередині кожної урбанізованої людини. Майже всі точки дотику із зовнішнім миром користувач може перенести на свій персональний комп’ютер, влаштовуючи комфортно свій побут і дозвілля.

Для того щоб орієнтуватися в різноманітті сучасних платіжних систем, пропонуємо вашій увазі огляд найбільш відомих платіжних систем, за допомогою яких здійснюються платежі в Інтернеті.

WebMoney

Одним з найбільш відомих систем електронних платежів є система WebMoney (Вебмані). Вона стала «піонером» серед всіх російськомовних систем електронних платежів.

Поява Webmoney датується 1998 роком і з кожним днем ця система тільки набирає обертів. Статистика свідчить про те, що стабільний приріст обігових коштів і операцій підвищується, успішно впроваджуються нові послуги. Сьогодні, за допомогою цієї системи можна замовити й оплатити будь-які товари в Інтернет магазинах, зробити всі види оплати: від поповнення мобільного телефону до оплати кредиту за автомобіль. І що найважливіше – ці платежі проходять дуже швидко. Система Webmoney орієнтована на майбутні прогнози аналітиків, які пророкують перенесення більшої частини платежів з реальної банківської системи в Інтернет. На даний момент, крім російської мови є локалізація програмного продукту англійською мовою.

Плюси системи:

 • реєстрація безкоштовна
 • велика мережа працюючих з цими коштами магазинів і служб
 • фіксована комісія (0,8% від суми платежу)
 • посилена система захисту від шахрайства

Мінуси системи:

 • ускладнене користування системою, за допомогою сайту, а не програми-клієнта

Офіційний сайт платіжної системи www.webmoney.ru

Яндекс-гроші

Яндекс-гроші порівняно молода система електронних платежів. Вона вкрай проста у використанні. Яндекс-гроші корисні користувачам будь-яких послуг — як віртуальних, так і реальних. Замість того, щоб витрачати час на поїздки, стояти в безлічі черг, власники Яндекс-грошей оплачують всі послуги в зручний час і в одному місці.

Щоб стати учасником системи, можна скористатися web-інтерфейсом, а можна безкоштовно скачати й установити на свій комп’ютер спеціальну програму — Інтернет-Гаманець. При цьому, Вам у платіжній системі автоматично буде відкритий віртуальний рахунок, пов’язаний з даним Гаманцем. На цей рахунок Ви зараховуєте гроші будь-яким зручним для вас способом, після чого одержуєте можливість проводити розрахунки. При бажанні електронні гроші з віртуального рахунку завжди можна обміняти на реальні. За допомогою цих електронних Яндекс-грошей можна оплачувати широкий перелік послуг і товарів: від платежів за онлайн-ігри, до оплати кредитів.

Плюси системи:

 • доступна у використанні система платежів, все вкрай просто

Мінуси системи:

 • менша поширеність
 • відсутність широкого спектра можливостей, у порівнянні з іншими системами

Офіційний сайт money.yandex.ru

Portmone

Система Portmone запущена в українському сегменті Інтернет.

Основні напрямки діяльності компанії:

 • електронна доставка клієнтам рахунків від постачальників послуг (житлово-комунальних господарств, телекомунікаційних компаній, операторів мобільного зв’язку, інтернет-провайдерів, страховиків і т.п.)
 • оплата клієнтами рахунків через Інтернет за допомогою міжнародних платіжних карт ( Visa International, Europay International)
 • доставка електронних рахунків клієнтів Банкам для їхньої оплати через банкомати, інтернет-кіоски, системи Інтернет-Клієнт-Банк, Телебанкінг.
 • технічне забезпечення еквайрінга міжнародних платіжних карт для Інтернет-Магазинів.

Дуже зручною є система, що приймає до оплати кредитні або дебетні карти, що дозволяє здійснювати транзакції між картами, оплачувати комунальні рахунки та інші послуги. Основний напрямок у діяльності компанії поставлений на періодичне списання коштів з рахунку клієнта, по запланованих подіях. Якщо є регулярні платежі — система сама візьме на себе їх оплату, головне щоб коштів на балансі гаманця було досить. Portmone користується великою популярністю серед українських і російських користувачів Інтернет.

Плюси системи:

 • гнучкість використання
 • заплановані платежі
 • здійснення платежів у національній валюті

Офіційний сайт системи www.portmone.com

PayPal

Історія створення PayPal (дослівний переклад «плати другові») іде коріннями в 1998 рік, коли вона була заснована Максом Левчином і Пітером Тіелом на зорі формування ринку електронних платежів.

Це система, що дозволяє здійснювати платежі за допомогою електронної пошти або мобільного телефону з доступом в Інтернет. Система орієнтована на американський ринок, а розвиток американського ринку незаперечно вище, ніж розвиток країн СНД. Торік PayPal була адаптована й для країн СНД. Однак вона, на даний момент, не є конкурентом для систем електронних платежів Webmoney або Яндекс.Гроші.

Плюси системи:

 • приєднання кредитної або дебітної карти до системи PayPal
 • швидке поповнення й зняття коштів прямо на пластикову карту або банківський рахунок

Мінуси системи:

 • попередня авторизація банківського рахунку або пластикової карти в системі відбувається за допомогою ідентифікації наявності невеликої суми на Вашім рахунку й підтвердженням її в системі
 • украй низький розвиток для оплати послуг і товарів на території країн СНД
 • часте використання системи в шахрайських цілях, тому блокують рахунки легко й невимушено

Офіційний сайт www.paypal.com

RBKmoney

Платіжна система RBKmoney (раніше RuPay) була створена на базі співробітництва російських і українських програмістів. Працює вона з 2002 року й уже завоювала певний сегмент українського й російського ринку електронних платежів. При реєстрації в RBKmoney не запитується особиста інформація про користувача й не потрібно ніяких документів.

Плюси системи:

 • система динамічно розвивається

Мінуси системи:

 • відносно невелика популярність в українському сегменті Мережі

Офіційний сайт системи онлайн платежів www.rbkmoney.ru

Moneybookers

Ця відома платіжна система була запущена в роботу з 2003 року. Її планувалося використовувати як сервіс електронних платежів для здійснення ставок на тоталізаторах, інтернет-казино й інших розважальних проектах у Мережі. Однак потім вона стала повноцінним сервісом платежів в англомовному сегменті Інтернету. Кількість активних користувачів перевищує півтора мільйона чоловік у США й країнах ЄС. З 2007 року ця платіжна система була адаптована й для країн СНД, де успішно розвивається на пострадянському просторі.

Плюси системи:

 • універсальність інтеграції (зручна як для разового користувача, так і для бізнесу)

Мінуси системи:

 • система була орієнтована на западний ринок, тому взаємодія з іншими системами електронних платежів ускладнена.

Офіційний сайт системи платежів www.moneybookers.com

Обирайте за своїм смаком й розсудом систему онлайн розрахунків, і користуйтеся дійсно зручними сервісами для проведення ваших розрахунків в Інтернеті. Це дійсно просто, зручно й, при дотриманні певних мір обережності — безпечно.

Добавить комментарий