Віртуальна валюта

 

До 20% користувачів інтернету купують у мережі товари або послуги, найчастіше використовуючи електронні платіжні системи (ЕПС), тобто системи проведення розрахунків через інтернет. Залежно від характеру інформації, що передається в момент платежу, всі ЕПС можна розділити на дві групи.

Перша група базується на системі рахунків, що містять записи про залишки коштів клієнтів. Ці рахунки можуть бути як банківськими, так і віртуальними (до цього класу відносяться, наприклад, платежі з використанням кредитних карт). Друга група ЕПС базується на цифровій готівці і умовних одиницях, порівнянних по своїй функціональності зі звичайними грошима. Звичайно під терміном «електронні гроші» мається на увазі електронна готівка конкретної ЕПС. Тільки в рунеті існує кілька десятків різних платіжних систем: Web Money Transfer, «Яндекс.Гроші», MoneyMail, RBK Money, «Гроші@mail.ru», e-port, «Рапида», «Кредитпілот» і ін.

З’являються платіжні системи, що дозволяють проводити інтернет-розрахунки в режимі реального часу за допомогою мобільних телефонів. До їхнього числа відносяться SimMP, СМР («Система мобільних розрахунків»), InterBill і «Мобільний гаманець». Готується запуск мобільної платіжної платформи MoPay.

Унікальний, відпрацьований роками механізм захисту інформації про платежі й рахунки клієнтів є однією з головних вимог користувачів до ЕПС. При цьому ЕПС повинна залишатися дешевою для своїх споживачів. Успішна діяльність ЕПС визначається визнанням її привабливості і покупцями й продавцями. Але якщо покупцеві буває досить інформації на сайті інтернет-магазина про прийом тої або іншої електронної валюти, то продавці, вибираючи ЕПС, повинні керуватися об’єктивними параметрами, що характеризують ступінь застосованості та привабливості ЕПС.

Добавить комментарий