Віртуальні гроші

 

Покупка товарів через Інтернет, оплата комунальних платежів, поповнення рахунків мобільних і кабельних операторів, переказ коштів — все це можна зробити за допомогою електронних грошей. Обіг віртуальних грошей організовують спеціальні платіжні інтернет-системи. Найвідоміші з них: Яндекс.Гроші, RBK Money, PayPal, E-gold, Інтернет.Гроші і WebMoney. Дві останні користуються найбільшою популярністю серед українців.

Працюють системи інтернет-платежів за наступним принципом: клієнт отримує з сайту програму (або користується веб-інтерфейсом — сайтом), за допомогою якої створює собі так званий «електронний гаманець». Для відкриття або поповнення рахунку використовуються спеціальні карти предоплачених послуг. Принцип приблизно той же, що й у мобільному зв’язку: клієнт купує картку з кодом, потім поповнює рахунок свого гаманця в Інтернеті.
Придбати такі картки можна біля метро або у відділеннях банків. Також можна поповнити свій рахунок банківським, поштовим переказом або готівкою в офісі компанії. «Електронний гаманець» дозволяє здійснювати як видаткові, так і прибуткові операції. Крім того, «віртуальні» гроші можна перевести в реальні. Є кілька способів: переказ на банківський розрахунковий або картковий рахунок, поштові перекази, а також зняття готівки в офісі компанії. За введення та вивід грошей із системи з клієнта стягується комісія — тарифи можуть мінятися від 2 до 5% від суми.

Захист не гірше, ніж у платіжної карти

Звичайно ж, перше питання, що виникає при знайомстві з електронними грошима — це їхня безпека.

Як затверджують представники платіжних інтернет-систем, обіг електронних грошей по своїй захищеності не уступає навіть деяким банківським продуктам — наприклад, платіжним картам.

Безпека розрахунків в Інтернеті забезпечується за допомогою систем захисту інформації. Наприклад, для того щоб зламати один «електронний гаманець», хакеру необхідно розшифрувати ключ в 1024 біта. З погляду статистики, треба перебрати біля половини можливих ключів, перш ніж найдеться правильний. Якщо довжина ключа становить 1024 біта, це означає, що в середньому необхідно провести кількість ітерацій, рівне 2 в 1023-й ступіні, а це — цифра з 307 нулями. Навіть при теперішньому розвитку обчислювальної техніки на це може піти біля трьох років. До того ж нікому не відомо, яка сума виявиться в зламаному гаманці. Такі системи захисту використовують, наприклад, WebMoney і «Інтернет.Гроші».

Оборот — мільярд у рік

Про те, що електронні гроші добре захищені, може свідчити їхня популярність. Наприклад, у системі WebMoney в Україні зареєстровано більше 400 тисяч «електронних гаманців», у компанії «Інтернет.Гроші» — 80 тисяч, а сумарний оборот електронних грошей по Україні в 2007 році, по оцінках експертів, склав біля мільярда доларів.

Напівлегальні платежі

Відсутність нагляду дозволяє клієнтам віртуальних платіжних систем не тільки купувати книги й оплачувати «коммуналку», але й без усяких обмежень і контролю з боку держорганів переказувати гроші за кордон. Так, у системі WebMoney поповнити й перевести в готівку можна в 4,5 тисячі населених пунктів в 49 країнах миру. При цьому заборонити обмін електронними грошима між «гаманцями» клієнтів адміністратори системи не можуть. От і виходить, що гроші можуть вільно перетинати кордон.

One Thought to “Віртуальні гроші”

  1. я думаю що віртуальні гроші навіть витіснять звичайні
    томушо ми ними користуємоя кожен день наприклад у мобільному зв`язку ми даємо готівкові гроші а отримуємо віртуальні

Добавить комментарий